|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Agata Passent zachęca do udziału w 19. edycji konkursu Pamiętajmy o Osieckiej

Do 31 maja 2016 r. można zgłaszać się on - line do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Pamiętajmy o Osieckiej", organizowanego przez Fundację Okularnicy. Gościem Hanki Wójciak była Agata Passent, prezes Fundacji, która serdecznie zaprasza zarówno amatorów jak i osoby profesjonalnie zajmujące się muzyką, do wzięcia udziału w konkursie.

Posłuchaj rozmowy Hanki Wójciak z Agatą Passent

Agnieszka Osiecka i Agata Passent

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, powołana przez córkę Poetki Agatę Passent, opiekuje się spuścizną Agnieszki Osieckiej i stara się w swoich projektach w sposób twórczy i konsekwentny nawiązywać do działań swej Patronki.  

Agnieszka Osiecka pozostawiła ogromny dorobek literacki oraz prywatne archiwum, stanowiące rodzaj kroniki epoki, w której żyła. Fundacja  uporządkowała archiwum i udostępniła cyfrowo.
Dziś Fundacja zajmuje się popularyzowaniem twórczości Poetki oraz dbaniem o ochronę Jej praw autorskich i dobrego imienia. Inicjuje wznawianie Jej książek, sztuk teatralnych, poezji i piosenek. Od lat organizuje popularny Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej”.  Dba o „Okularników” poszukujących dobrej literatury i muzyki, potrafiących dyskutować, ale także słuchać w skupieniu. Chce wpływać na kształtowanie i popularyzację edukacji artystycznej. Fundacja zaprasza do współpracy wszystkich tych, którym z nami jest po drodze bez względu na sympatie polityczne, profesję i miejsce zamieszkania. Tych, którzy noszą okulary i tych, których wzrok nie zawodzi…

Wśród laureatów Festiwalu znaleźli się m.in. Magda Smalara, Katarzyna Dąbrowska, Tomasz Steńczyk, Mela Koteluk.

 

 

Materiały:

www.okularnicy.org.pl

0%
0%