|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Jak nie zakłamać życia?"

Wobec więźniów przyjmujemy dwojaką postawę. Z jednej strony może nam być żal osadzonych, odseparowanych na lata, czasem za chwilę bezmyślności – z drugiej strony mamy poczucie sprawiedliwości i wierzymy w sens kary, której domaga się wina.

Posłuchaj audycji

Zawsze jednak pozostaje wątpliwość czy więzienie czyni ludzi lepszymi, czy dopiero w więzieniu stają się oni wyrachowani i pozbywają się skrupułów. Jakie skutki przynosi resocjalizacja? Czy w więzieniu zdarzają się autentyczne nawrócenia? 

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

elkonrado

Wtorek, 17 stycznia 2017, 14:05

Więzienie to kara i powinna być wymierzana przestępcom - tkz. resocjalizacja to hipokryzja , powinna mieć miejsce dopiero po zakończeniu kary i w co najmniej pół-otwartym miejscu , pod bacznym okiem odpowiednich służb- ale w Polsce kara więzienia jest traktowana jak nieskomplikowany bat na alimenciarzy i drobnych handlarzy tytoniem, alkoholem, narkotykami - a np. złodzieje, wandale, oszuści , gwałciciele czy zabójcy chodzą wolno , bo dostają wyroki w 90% w zawieszeniu.... czemu ? bo wcześniej nie karani :) bo sądy i środowisko policyjne, sądownicze, prawnicze z prokuratorami i komornikami włącznie - są skorumpowani, a na odpowiednią łapówkę stać tylko tych odpowiednio zasobnych.... a więc siedzą nie ci najbardziej winni, ale ci najbiedniejsi lub mający wrogów politycznych o odpowiednich wpływach. Czy osadzeni mają jakieś obowiązki ? nie mają.... dostają żreć i nic nie muszą - to ma być resocjalizacja ? bez jaj.... to jest po prostu kara. Siedzą w większości nieodpowiednie osoby. nie licząc morderców to zazwyczaj zbrodniarze są błyskawicznie wypuszczani a zamyka się tych którzy nie uciekali, nie bronili się a ich główną winą była próba przetrwania w otaczającym świecie i własna nieudolność oraz głupota. Ja sądzę że głupotę taniej byłoby leczyć przez przymusową edukację, niż sponsorować i prowadzić do jej rozkwitu co obecnie ma miejsce. Alimenciarz liczy sobie - przesiedzę zimę, zredukuję dług, nic nie wydam na życie przez ten czas, dostanę zasiłek, nic nie będę musiał robić, jeszcze dostanę kasę wychodząc.... Zmuszenie takiego człowieka do zarabiania na własne jedzenie, ogrzewanie czy ubranie, lub zamiast więzienia wysłanie go do obozu pracy - byłoby znacznie lepszym rozwiązaniem, bo pieniądze nie marnowałyby się a jego nie do końca udane życie - sprawiałoby że nie byłby tylko kosztem, ale i produktywną częścią społeczeństwa... tylko, że Polska z jakiegoś dziwnego powodu wyrzekła się zmuszania do pracy nierobów i woli płacić za ich nieróbstwo niż wysyłać na odrobienie długów.... dla mnie to niezrozumiałe... Więzienie powinno być płatne ! każdy osadzony powinien oddawać koszty poniesione w związku z jego utrzymaniem, choćby miał do końca życia być obłożony ekstra podatkiem.

Odpowiedz