|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przystanek Kulinarny rozgryza dodatki do żywności

Znane, stare powiedzenie mówi: “jesteś tym, co jesz”. W sobotnim Przystanku Kulinarnym wgryzaliśmy się w etykiety produktów spożywczych i sprawdzaliśmy ile jest w nich dodatków. Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia suchej nitki na tym jak i w jakich ilościach stosowane są dodatki do żywności - rocznie wraz z dietą możemy spożywać nawet około dwóch kilogramów tych substacji. Zagłębiliśmy się w ten świat konserwantów, barwników, przeciwutleniaczy, emulgatorów i wszystkiego tego co jedzeniem nie jest a w jedzeniu jest. Sprawdziliśmy jak świadomie kupujemy produkty i czy czytamy etykiety.

Posłuchaj sondy z mieszkańcami Krakowa

Doktor Joanna Sobolewska-Zielińska z Wydziału Technologii Żywności Katedry Analizy i Oceny Jakości Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie tłumaczyła co się kryje pod tymi wszystkimi E, które znajdują się na etykietach produktów spożywczych, ile "chemii" znajduje się w tym co jemy i dlaczego tak jest.

Posłuchaj rozmowy z Joanną Sobolewską-Zielińską

O tym jak możemy ograniczyć tę chemię, którą codziennie przyjmujemy rozmawialiśmy z Julitą Bator, autorką bestsellera „Zamień chemię na jedzenie”  i bloga o tym samym tytule.

Posłuchaj rozomowy z Julitą Bator

Z Julitą Bator rozmawialiśmy też o tym dlaczego najtrudniej do rezygnacji z przetworzonej żywności przekonać dzieci i jak to zrobić. Jak zastąpić kupne batoniki, w których roi się od różnych E, domowymi przekąskami i o jej nowej książce "Zamień chemię na energię czyli zdrowie i siła na wynos".

Posłuchaj rozomowy z Julitą Bator

Jak zwykle w Przystanku Kulinarnym była też Paulina Bandura z krakowskiej Księgarni pod Globusem z książkową propozycją.

Posłuchaj rozmowy z Pauliną Bandurą

0%
100%