|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przystanek Kulinarny na lodach

Słonko zaświeciło, zrobiło się cieplej i wszystkich naszła ochota na....lody. W sobotnim Przystanku Kulinarnym odwiedziliśmy niewielką lecz niezwykłą lodziarnię Si Gela w krakowskim Podgórzu, kręciliśmy lody egzotyczne i upewnialiśmy się rozmawiając z lekarzem, czy lody faktycznie dobre są na wszystko. O pasji do lodów opowiadał nam właściciel lodziarni Si Gela Maciej Satała

Posłuchaj rozmowy z Maciejem Satałą

Rozmawialiśmy też o tym po czym poznać dobre lody, czy naturalne lody bez dodatków mogą mieć kolor czarny i czy lody zawsze muszą być śmietankowe.

Posłuchaj rozmowy z Maciejem Satałą

W Przystanku Kulinarnym skosztowaliśmy też trochę egzotyki. Bo co kraj to obyczaj, lody są różne i to nie tylko smaki, ale również sposób ich wytwarzania. Podpatrywaliśmy i podpytywaliśmy Dawida Proszka, który w Krakowie roluje lody tajskie - wyglądem przypominające zrolowanego naleśnika.

Posłuchaj rozmowy z Dawidem Proszkiem

Lody orzeźwiają, przynoszą ulgę w czasie upału, kojarzą się z wakacjami- więc bardzo przyjemnie. Ale lodom wytyka się też cukier i tłuszcz. Jak to więc jest z tymi lodami - co jest faktem a co mitem, czy można powiedzieć, że są zdrowe - pytaliśmy doktor Annę Dudek ze szpitala świętego Ludwika w Krakowie.

Posłuchaj rozmowy z doktor Anną Dudek

Z właścicielem lodziarni Si Gela Maciejem Satałą rozmawialiśmy też o rozmaitych smakach lodów, czy zawsze muszą być słodkie i jak smakują lody "wielkanocne" czyli....chrzanowe.

Posłuchaj rozmowy z Maciejem Satałą

Jak zwykle w Przystanku Kulinarnym propozycję książkową - i to bardzo "lodową" przyniosła Paulina Bandura z krakowskiej księgarni pod Globusem.

Posłuchaj rozmowy z Pauliną Bandurą

83%
17%