|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przystanek Kulinarny na Festiwalu Zero Waste

Sobota upłynęła w Radio Kraków pod znakiem niemarnowania i pierwszego krakowskiego Festiwalu Zero Waste. Były wykłady o tym od czego zacząć by mniej marnować, o kompostowaniu - bo da się wszędzie, nawet na balkonie w bloku i o drastycznym wpływie plastiku na naszą planetę i nasze zdrowie. Były warsztaty, podczas których można się było nauczyć jak dać drugie życie niektórym rzeczom, czy też warsztaty dla młodych mam poświęcone....pieluchom. Byli wystawcy z zerowastowymi produktami i niezwykły foodtruck z zerowastowym menu. I był Przystanek Kulinarny z samego serca wydarzeń.

Co trzeba wiedzieć, czego być świadomym, żeby nie marnować żyności, jak ją właściwie przechowywać radziła Anna Wlezień, ambasadorka naszej radiowej akcji Nie Marnuj i autorka bloga Życie od Kuchni.

Posłuchaj rozmowy z Anną Wlezień

Kolejnym przykładem w Przystanku Kulinarnym na niemarnowanie w restauracji była krakowska restauracja Kavova.  Od samego początku istnienia nastawiona na bycie eko. Jak mówił jej właściciel Bartosz Kozieł, w jego rodzinnym domu nic się nie mogło zmarnować, a on sam przeniósł tę zasadę na swoją restaurację. Jakie wymyślił rozwiązanie?

Posłuchaj rozmowy z Bartoszem Koziełem

Na dziedzińcu Radia Kraków stanął niezwykły foodtruck Twój Zdrowy Słój. Ze specjalnym zerowastowym menu, w tym absolutnie rewelacyjną galaretką z ...obierek z jabłek. O idei słoikowego foodtrucka opowiadał nam przedstawiciel ekipy Twojego Zdrowego Słoja Tomasz Dziuba.

Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Dziubą

Jak zwykle w Przystanku Kuliarnym był też czas na książkową propozycję, którą przyniosła oczywiście Paulina Bandura z krakowskiej Księgarni pod Globusem.

Posłuchaj rozmowy z Pauliną Bandurą

40%
60%