|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Z góry widać lepiej i więcej

Przez cały lipiec spoglądać będziemy na świat z wysoka - z dachów, strychów, wież, baszt i kopców. Będziemy zachęcać Państwa do spojrzenia na życie jakby z lotu ptaka, by sprawy ważne znalazły swe miejsce w hierarchii życia, a detale zostały dostrzeżone. Ale rozmawiać będziemy o dachach także w sensie przenośnym i filozoficznym. W podróż w lupą, ale i lornetką w ręku zaprasza Marzena Florkowska.

Posłuchaj

Fot. Krzysztof Kornecki

Inicjujemy tę opowieść, a zacząć trzeba zawsze z wysokiego C. Przed Państwem Paweł Wójtowicz, koncertmistrz Opery Krakowskiej, który zagrał w Musicalu "Skrzypek na dachu".

Posłuchaj

Fot. A. Ratusznik

Dachy Krakowa intrygują i czasem zaskakują. Ale nie tylko dachy, także rynny i kominy. Mają wyrafinowane kształty i zdobienia, a czasem związana jest z tym jakaś legenda. Z dr. Michałem Wiśniewskim z Instytutu Architektury w Krakowie rozmawia Marzena Florkowska.

Posłuchaj

Fot. Marcin Brzózka

Marek Sołek, polski kaskader, ma na swoim koncie ponad 100 filmów i seriali, rekord Polski w skoku z wysokości, poduszkę pneumatyczną własnej konstrukcji i rekord płonącej postaci. Nie ma dla niego wysokości niskich i takich, które można zlekceważyć. Marzena Florkowska wybrała się w tak doborowym towarzystwie na dach Radia Kraków.

Posłuchaj

Fot. Pixabay

Kabriolet i szyberdach to całkowicie wakacyjne skojarzenia,. I choć miewają swoje minusy, to jednak każdy marzy o takiej podróży bez dachu nad głową. I o marzeniach rozmawiają prof. Witold Grzegożek, Kierownik Zakładu Budowy i Eksploatacji Pojazdów Samochodowych Politechniki Krakowskiej i Marzena Florkowska.

Posłuchaj

Fot. Konrad Myślik

Dach Akademii Muzycznej w Krakowie przyciąga nie tylko melomanów. Rozciąga się stamtąd fascynujący widok, a największe zabytki Krakowa są jak na wyciągniecie dłoni. Nie brakuje tam i scen romantycznych, ale można i podreperować nadwątlone siły fizyczne. Z Karoliną  Michoń managerem restauracji na dachu rozmawia Marzena Florkowska

0%
0%