|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Raport z badań ankietowych, zrealizowanych przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie wśród uczniów krakowskich szkół w roku szkolnym 2015/2016

Jak spędzają swój wolny czas uczniowie krakowskich szkół, ile czasu poświęcają na naukę i rozmowy z rodzicami? Czy uczniowie sięgają po substancje psychoaktywne i jakie mają przekonania na temat zagrożeń z tego faktu wynikających?

Posłuchaj rozmowy:

Od lewej: M.Borkowska-Żebrowska, K.Kot, H.Koziec

Raport jest efektem analizy badań ankietowych przeprowadzonych wśród krakowskich uczniów i zawiera dane na temat ich postaw wobec używania substancji psychoaktywnych, stylu życia z uwzględnieniem różnych aktywności oraz innych zachowań ryzykownych.

Przedmiotem badania było uzyskanie informacji na temat rozpowszechnienia używania substancji psychoaktywnych oraz częstotliwości ich stosowania wśród uczniów krakowskich szkół. W badaniu wzięto pod uwagę: alkohol, papierosy, kawę z kofeiną, napoje energetyczne, marihuanę, nowe substancje psychoaktywne (dopalacze), leki niezalecone przez lekarza oraz inne - wymienianie przez respondentów. Postawy i opinie uczniów wobec używania substancji psychoaktywnych zostały zbadane za pomocą deklaracji dotyczących przewidywanych konsekwencji i korzyści wynikających z ich używania. W obszarze skutków używania substancji uczniowie wypowiadali się między innymi na temat możliwych kłopotów w środowisku domowym i szkolnym, szkodliwości dla zdrowia, czy dobrej zabawy i poprawy nastroju.

O Raporcie Katarzyna Pelc rozmawiała z M.Borkowską-Żebrowską, kierownik Działu Profilaktyki i Terapii MCPU, Katarzyną Kot – psychologiem, trenerem, pracownikiem Działu Profilaktyki i Terapii MCPU oraz Heleną Koziec – psychologiem, pracownikiem Działu Profilaktyki i Terapii MCPU,

Całość Raportu do przeczytania na stronie internetowej MCPU

0%
0%