|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Good Behavior Game" - mocny start w dorosłość

"Good Behavior Game" zrewolucjonizowała amerykańskie trendy wychowawcze, teraz ma szansę zmienić polską szkołę. Metoda pracy z dziećmi jest oparta na prostych zasadach i właśnie dzięki swojej prostocie daje zdumiewające efekty. Gra w Dobre Zachowanie po raz pierwszy została wykorzystana 50 lat temu. Wymyśliła ją Mauriel Saunders, która nie potrafiła poradzić sobie z dyscypliną w klasie. W jaki sposób gra wpływa na postawy i zachowanie młodzieży w szkole i potem, w dorosłym życiu, Joanna Gąska pytała psycholog dr Katarzynę Okulicz -Kozaryn z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gościa konferencji profilaktycznej "Uzależnienia behawioralne i inne zachowania ryzykowne wśród dzieci i młodzieży" zorganizowanej przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Posłuchaj relacji z konferencji poświęconej profilaktyce uzależnień wśród młodzieży

fot. pixabay.com

W konferencji zorganizowanej przez  MCPU w Krakowie wzięli udział specjaliści, psycholodzy, pedagodzy, i profilaktycy uzależnień behawioralnych. O tym, czy profilaktykiem może zostać każdy, kto ma wizję i spójny plan działania, bez określonego wykształcenia oraz doświadczenia mówiła podczas spotkania w Krzysztoforach Katarzyna Ciszewska z Fundacji Archezja.
 

Konferencja profilaktyczna zorganizowana w Krakowie była poświęcona tematowi unikania zagrożeń i  modelowania postaw młodych ludzi w okresie dojrzewania. Fundacuja Archezja przeprowadziła badaniaw ramach programu CUDER , w 2015 roku wśród uczniów małopolskich podstawówek i gimnazjów, wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Wypełniono ponad 6 tysięcy ankiet. O wnioskach z przeprowadzonych badań opowiedziała Karolina Gubała z Fundacji Archezja.

W konferencji wzięli udział również przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. 

 

 

Joanna Gąska

Obserwuj autorkę na Twitterze

 

0%
0%