Sobota, 25 lutego 2017

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Kraków 101.6 MHz

  • Kraków 101.6 MHz
  • Tarnów 101,0 MHz
  • Nowy Sącz 90,0 MHz
  • Zakopane 100,0 MHz
  • Andrychów 98,8 MHz
  • Gorlice 97,4 MHz
  • Krynica-Zdrój 102,1 MHz
  • Rabka-Zdrój 87,6 MHz
  • Szczawnica 90,0 MHz

Na antenie

Kontakt

12 200 33 33

4080 (SMS)

500 202 323 (SMS i MMS)

redakcja@radiokrakow.pl

"Good Behavior Game" - mocny start w dorosłość

0

A
A
A
"Good Behavior Game" zrewolucjonizowała amerykańskie trendy wychowawcze, teraz ma szansę zmienić polską szkołę. Metoda pracy z dziećmi jest oparta na prostych zasadach i właśnie dzięki swojej prostocie daje zdumiewające efekty. Gra w Dobre Zachowanie po raz pierwszy została wykorzystana 50 lat temu. Wymyśliła ją Mauriel Saunders, która nie potrafiła poradzić sobie z dyscypliną w klasie. W jaki sposób gra wpływa na postawy i zachowanie młodzieży w szkole i potem, w dorosłym życiu, Joanna Gąska pytała psycholog dr Katarzynę Okulicz -Kozaryn z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gościa konferencji profilaktycznej "Uzależnienia behawioralne i inne zachowania ryzykowne wśród dzieci i młodzieży" zorganizowanej przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Posłuchaj relacji z konferencji poświęconej profilaktyce uzależnień wśród młodzieży

fot. pixabay.com

W konferencji zorganizowanej przez  MCPU w Krakowie wzięli udział specjaliści, psycholodzy, pedagodzy, i profilaktycy uzależnień behawioralnych. O tym, czy profilaktykiem może zostać każdy, kto ma wizję i spójny plan działania, bez określonego wykształcenia oraz doświadczenia mówiła podczas spotkania w Krzysztoforach Katarzyna Ciszewska z Fundacji Archezja.
 

Konferencja profilaktyczna zorganizowana w Krakowie była poświęcona tematowi unikania zagrożeń i  modelowania postaw młodych ludzi w okresie dojrzewania. Fundacuja Archezja przeprowadziła badaniaw ramach programu CUDER , w 2015 roku wśród uczniów małopolskich podstawówek i gimnazjów, wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Wypełniono ponad 6 tysięcy ankiet. O wnioskach z przeprowadzonych badań opowiedziała Karolina Gubała z Fundacji Archezja.

W konferencji wzięli udział również przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. 

 

 

Joanna Gąska

Obserwuj autorkę na Twitterze

 

Liczba komentarzy: 0