|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Aplikacje pomagające osobom uzależnionym

Czy przy pomocy telefonu można ocenić nastrój? Czy komórka zasygnalizuje zbliżające się niebezpieczeństwo? Czy aplikacja mobilna może pomagać osobom uzależnionym? Okazuje się, że tak. Umożliwiają to aplikacje mobilne, które są bezpłatne, łatwe w obsłudze, zapewniają dyskrecję i leczą. Przy ich pomocy można poznać powody sięgania po alkohol, znaleźć alternatywne dla picia zachowania, czy ustalić plan ograniczenia spożywania alkoholu. Użytkownik aplikacji może dokonać samoobserwacji, a interaktywne ćwiczenia zmotywują go do zmiany przyzwyczajeń. Dane przedstawione są na wykresach i w kolorach, co ułatwia ich zrozumienie i prawidłowe oczytanie. O skuteczności tego nowego w terapii uzależnień rozwiązania Wioletta Gawlik rozmawia z Krzysztofem Brzózką, ekspertem ds rozwiązywania problemów alkoholowych.

posłuchaj

fot: Pixabay

W dniach 8-11 października 2020 r. w Auli Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, przy ul. Jakubowskiego 2.  odbyła się  konferencja naukowa poświęcona aplikacjom mobilnym wykorzystywanym w pomocy osobom z problemem alkoholowym. Podczas wykładów został poruszony temat wykorzystania nowoczesnej technologii w leczeniu uzależnień. Tematami dyskusji były m. in.: smartfony i smartwatche - nowe zagrożenia i nowe możliwości;  aplikacje mobilne z obszaru zdrowia wspomagające proces wychodzenia z uzależnienia - wyzwania i nadzieje; E-POP interaktywna aplikacja dla nadużywających alkoholu czy Nałogometr 2.0 - przewidywanie i zapobieganie nawrotom w uzależnieniach.
Konferencja skierowana była przede wszystkim do specjalistów psychoterapii uzależnień, lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, a także wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Organizatorami byli: Zakład Psychologii Klinicznej Szpitala Uniwersyteckiego, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie i Zakład Psychologii Lekarskiej Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

 

0%
0%