|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Audycja z dn.28.06.2015 r.

fot.Marek&Ewa Wojciechowscy/Wikipedia

ZAGADKA REGIONALNA ( 28.06.)

JAN SZTAUDYNGER ( ur.1904 Kraków, zm.1970 Kraków) poeta, satyryk, fraszkopisarz, dzieciństwo i młode lata spędzał w MYŚLENICACH, dlatego Domowi na Rzeczkach przy ul. Sosnowej (Willa „Gozdawa”) poświęcił sporo miejsca w swej wspomnieniowej powieści, wydanej po raz pierwszy w 1974 r. Proszę podać jej tytuł.

ADRES INTERNETOWY: regionalne@radiokrakow.pl

                                     do godz. 7. 30. dnia 28.06.15 r.

 

Szczęśliwy czułem się, idąc wzdłuż Raby wąską polną dróżką, gdy cały horyzont zamknięty był górami, pola zbiegały niemal aż do rzeki, a lasy wychodziły pod górę, gdy fale rzeki błyszczały do słońca i białe spody ryb wybłyskiwały między łuskami fal. Wówczas to miałem najwyższe odczucie szczęścia. Szczęście jest, gdy się serce upaja chwilą, gdy jest poddane pod dyktat wszechświata.” 

(J. Sztaudynger)

 

UPOMINKI:

2 zestawy ( słuchawki + pendrive 8GB)

3 egzemplarze przewodnika „Nasza Beskidzka Mała Ojczyzna”.

 

 

 

 

 


"Mamy lato" fot.JANUSZ OSTRĘGA

 

W NIEDZIELĘ 28 CZERWCA W PROGRAMIE:

Zabytkowy ponorbertański zespół klasztorny w HEBDOWIE koło Nowego Brzeska, został w ostatnich latach pięknie odnowiony. Dziś mieści się w nim „Centrum Wiara i Kultura”, które promuje kulturę, nie tylko religijną.  W niedzielę 28.06. o 16.00 rozpocznie się koncert z cyklu „Hebdowskie spotkania ze sztuką” poświęconą sztuce okresu klasycyzmu. Odbędzie się też wernisaż malarstwa i rysunku JANA BICZYSKO, rodem z Wieruszowa, ostatnio mieszkającego w Słomnikach. Posłuchaj co mówi o swoje sztuce artysta, oraz kustosz „Centrum Wiara i Kultura” O. EUGENIUSZ GRZYWACZ


 

 

 


 

Zapraszamy na koncerty „II MIĘDZYNARODOWYCH SPOTKAŃ Z FOLKLOREM MYŚLENICE 2015”. Choć w nazwie Festiwalu są Myślenice, to zespoły z Polski i świata wystąpią w 12 małopolskich miejscowościach. Oficjalna inauguracja w piątek 3.07. na myślenickim Rynku, ale już w niedziele 28.06 w ANDRYCHOWIE w tamtejszym Domu Kultury o 18. 30 zaprezentuje się egzotyczny zespół z Indonezji „LISTRA UNPAR”. O programie Festiwalu mówi jego dyrektor PIOTR SZEWCZYK.

 

  

Tym z Państwa, którzy w lipcowe weekendy znajdą się w okolicy SZCZAWNICY polecamy wakacyjne, sobotnie koncerty VIII Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami, który zaczyna się 4 lipca w tym uzdrowisku. Cztery kolejne koncerty w kościele parafialny pw. św. Wojciecha rozpoczynać się będą o 20.15.  O programie Festiwalu informuje jego dyrektor RAFAŁ MONITA. Posłuchaj!

 


==========================================================================

 

 

 

Chemik z tytułem doktora, dyplomata i podróżnik JAN STEFAN GAWLIK urodził się w Okocimiu, wsi starszej niż Brzesko. Teraz, gdy jest na emeryturze sięgnął po wspomnienia z lat szkolnych i wydał książkę opisującą naukę w brzeskim Liceum Ogólnokształcącym w latach 1953 – 1957.Wspomnienia z mojej Budy” to zapis czasu nauki i dojrzewania. Autor podarował czytelnikom kawałek tego „wczoraj”, bez którego uboższe byłoby przeżywanie indywidualne „dzisiaj”. Posłuchaj!

 

 

 

 

 

 


Modyń- widok od wsi Zalesie.

Trwa akcja „Odkryj Beskid Wyspowy”. W niedzielę 28.06. jej uczestnicy będą zdobywać Modyń (1028 m) – jeden z najwyższych szczytów tego pasma. O Modyni, jej urokach i pułapkach opowiada przewodnik DARIUSZ GACEK .

fot.Jozef Kotulic/Wikipedia

Dr MAREK LISANSKY jest słowackim dyplomatą, byłym Konsulem Generalnym Republiki Słowacji w Krakowie. Zakochany w Krakowie, podobnie jak w rodzinnych Koszycach, postanowił przybliżyć te dwa miasta swoją wystawą fotografii „ Moje Koszyce, mój Kraków”. Ekspozycja, czynna w Pałacu Krzysztofory w Krakowie przy Rynku 35, pokazuje utrwalaną od czasów średniowiecza po dzień dzisiejszy historyczną, kulturową i architektoniczną bliskość dwóch miast. Posłuchaj!

 

100%
0%