|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

4. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego.

Kiedy słyszymy o leczeniu onkologicznym, części z nas przed oczami stają bolesne zabiegi i  nieprzyjemne skutki uboczne leczenia. To wszystko nawet u osób zdrowych może wzbudzać lęk i chęć ucieczki, a w przypadku osób chorujących niekiedy nawet może powodować odmowę leczenia. Głównym powodem takich reakcji jest fakt, że choroba nowotworowa wciąż jest swoistym tabu - rzadko się o niej rozmawia, częstokroć jest demonizowana i - wbrew oczywistym statystykom medycznym - wciąż istnieje w świadomości społecznej jako choroba śmiertelna. Dlatego tak ważna jest rzetelna informacja na temat choroby - wiedząc przez co przechodzi i z czym zmaga się osoba chorująca, łatwiej będziemy mogli jej pomóc.

Katarzyna Pelc rozmawia z Iwoną Nawarą, dyr Centrum Psychoonkologii w Krakowie

Już 4 lutego w Światowy Dzień Walki z Rakiem odbędzie się 4. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego. Forum będzie okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń m.in. z zakresu medycyny, psychoonkologii, dietetyki czy rehabilitacji. Dla pacjentów i ich bliskich oraz profesjonalistów przewidziano ponad 21 warsztatów! Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Szymon Hołownia, dr Mariusz Wirga czy prof. Krystyna de Walden Gałuszko! Imprezę swoim patronatem objęło Radio Kraków.

Powszechność chorób nowotworowych sprawia, że warto wiedzieć, co zrobić w zetknięciu z diagnozą onkologiczną oraz jak pomóc sobie i swoim bliskim. Forum będzie niezwykłą okazją do spotkania Pacjentów, ich bliskich, personelu medycznego różnych specjalności, psychologów i terapeutów, studentów, organizacji pozarządowych i instytucji, które praktycznie i aktywnie pomagają osobom chorującym onkologicznie. Gospodarzami Forum będą Barbara i Jerzy Stuhrowie.

Forum rozpocznie się o godzinie 9.00 częścią warsztatową (21 warsztatów dotyczących psychologii, dietetyki, rehabilitacji, medycyny oraz dodatkowych metod terapeutycznych), a od 12.30 do 17.00 zaplanowana jest sesja główna, podczas której wystąpią m.in. Barbara i Jerzy Stuhrowie, prof. Krystyna de Walden-Gałuszko, dr Mariusz Wirga, Dariusz Duma oraz Szymon Hołownia. Pełny program Forum dostępny jest na stronie:

 www.onkoforumkrakow.pl

Wstęp na wykłady i warsztaty w ramach Forum jest bezpłatny.

Zwieńczeniem Forum będzie charytatywny koncert Dawida Podsiadło z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Unicorn. Bilety do nabycia na stronie www.eBilet.pl.

Zapisy na warsztaty : tel. :    12 425 11 02

100%
0%