|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

3. FORUM NA RZECZ PACJENTA ONKOLOGICZNEGO

Powszechność chorób nowotworowych sprawia, że warto wiedzieć, co zrobić w zetknięciu z diagnozą oraz jak pomóc sobie i swoim bliskim. Forum będzie okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń m.in. z zakresu medycyny, psychoonkologii, dietetyki czy rehabilitacji. Przyjść mogą wszyscy zainteresowani tą tematyką - osoby chore, ich bliscy, personel medyczny oraz studenci.

Posłuchaj:

„ Statystyki bezwzględnie wskazują na rokrocznie wzrostową tendencje zachorowań na choroby nowotworowe w Polsce i na świecie. Za tymi niepokojącymi danymi nie idzie jednak systemowe wsparcie osób, których ten temat dotyczy. Mowa tu o samych Pacjentach, ale również ich bliskich, oraz obcujących na co dzień z tematem lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego. Stowarzyszenie UNICORN od niemal 19 lat organizuje wsparcie psychologiczne, warsztaty i rozmaite zajęcia dla Pacjentów oraz osób wspierających ich w chorobie i procesie zdrowienia.
Forum na rzecz Pacjenta onkologicznego, organizowane już po raz trzeci, to również odpowiedź na zapotrzebowanie, to miejsce gdzie docelowo chcemy budować relację miedzy Pacjentami, organizacjami działającymi na ich rzecz, ale również personelem medycznym i producentami leków, odżywek, sprzętu rehabilitacyjnego. Tegoroczne Forum będzie subtelnie wprowadzało w szerszy kontekst idei tego przedsięwzięcia, kolejne będzie wieloaspektowym forum wymiany wiedzy, doświadczeń i promocji psychoonkologii, jako narzędzia pracy z Pacjentami ale również ideologii podejścia do Pacjenta i jego bliskich. Pomału przygotowujemy przestrzeń dla jeszcze lepszej  współpracy pomiędzy instytucjami państwowymi, trzecim sektorem, biznesem i kadrą medyczną. Spektrum otwierających się wówczas możliwości jest ogromne, a to dla Pacjenta oznacza jeszcze lepszy dostęp do tego, co oferuje współczesna nauka i technologia.”
Iwona Nawara
Dyrektor Centrum Psychoonkologii UNICORN w Krakowie
Członek Zarządu Stowarzyszenia UNICORN
Członek Zarządu PTPO
 

Posłuchaj jaki jest program 3. Forum Na Rzecz Pacjenta Onkologicznego - Katarzyna Pelc rozmawia z Iwoną Nawarą

100%
0%