|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

4 kwietnia był Dniem Zwierząt Bezdomnych. Daj dom Kici

Gdybyśmy tylko wszyscy wzięli sobie do serca słowa Antoniego de Saint-Exupéry: „Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”, miliony bezdomnych zwierząt nie przechodziłyby codziennej gehenny – głodu, pragnienia, braku schronienia, ludzkiej agresji. Szacuje się, że na całym świecie może ich być od 600 milionów do nawet miliarda – głównie psów i kotów. W samej Polsce, i to tylko w schroniskach, mieszka ich ponad 100 tysięcy.

Fot. słuchaczka RK

Z tej okazji publikujemy list - prośbę, ktora nadeszła do audycji Klinika Zdrowego Chomika. Niechaj będzie symbolem...


"Szanowny Panie w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam zdjęcia Kici. Dziękuję bardzo za Pana propozycję wystąpienia z Kicią i opowiedzenia Jej historii.

Obawiam się, że na kolanach nie udałoby się długo jej utrzymać, ponieważ ona w nowym miejscu stara się uciekać w poszukiwaniu schronienia.
Bardzo lubi chować się pod kredens, za kanapą czy szafą lub w każdym innym zakamarku, gdzie może pobyć sama i cieszyć się, że jest ciepło w łapki i deszcz lub śnieg na nią nie pada. Jest nieufna, będzie potrzebowała kilku tygodni na przyzwyczajenie się do nowego lokum. 

Pięć lat przebywała na zewnątrz, więc wspaniale opanowała spanie w pozycji siedzącej lub stojącej (dosłownie pionowej jak słupek), wciśnięta w szczelinę, mniejszą od niej samej i udająca: kota nie ma np. między ścianą i czymś co ją zasłania. Jeżeli ktoś ją przygarnie to przez pierwsze tygodnie będzie odgrywała kota niewidzialnego. Wyjdzie tylko w nocy do jedzenia, tak jak to miała w zwyczaju robić na zewnątrz, chyba, że podsunie się jej miskę do tego „schowka" Teraz już je bardzo ładnie, mimo braku uzębienia, karmę dla kotów w formie musu, pasztetu.  

Fot. słuchaczka RK

Mimo tego jej wycofania i chowania się, widać, że ogromnie potrzebuje głaskania, przytulenia. Po okresie oswajania i nabierania zaufania może być bardzo oddanym przyjacielem, gdyby ktoś zechciał ją wziąć. Zaakceptuje też drugiego miłego, łagodnego kota już mieszkającego w tym domu, do psów nie przejawia negatywnych uczuć.

Kicia jest zdrowa ma wykonane wszystkie badania, testy na białaczkę i koci FIV ujemne.

Dziękuję za gotowość i chęć pomocy dla Kici

Łączę ukłony,

Paulina*"

 

(Nazwisko i kontakt do p. Pauliny posiada redakcja Radia Kraków. Prosimy o kontakt na adres bernasikg@radiokrakow.pl lub redakcja@radiokrakow.pl)

 

Klinika Zdrowego Chomika w Radiu Kraków w soboty po godz. 9 - zapraszamy!

 

 

100%
0%