Wojciech Widłak odebrał kilka tygodni temu w Poznaniu na Targach Książki dla Dzieci  nagrodę Pegazika i równocześnie ucieszył swoich czytelników nową książką o Panu Kuleczce pt. "Marzenia" (Media Rodzina). Jak mówi w rozmowie z Radiem Kraków, marzenia trzeba mieć i to dotyczy i dorosłych i dzieci. Marzenia nas kształtują i są bardzo ważne.  Jakie marzenia mają bohaterowie, pięknie zilustrowane przez Elżbietę Wasiuczyńską? Trzeba przeczytać!

2 kwietnia to rocznica urodzin mistrza baśni Hansa Christiana Andersena. W dzień po Międzynarodowym Dniu Książek dla Dzieci przypominamy jego baśnie, posłuchamy jednej z nich w interpretacji Jerzego Stuhra, a do zdobycia w programie audiobook "Baśnie i opowieści".

Jaki "Alfabet polski" ułożyła Anna Skowrońska a zilustrowały Agata Dudek i Małgorzata Nowak (Muchomor)? Wybór nie był prosty - opowiada autorka i dodaje, że dużo w nim też Krakowa i Małopolski. Na H jest hejnał mariacki, na G Giewont a na W Wieliczka. Podoba nam się taki alfabet!

Trudne tematy trudno jest poruszać w książkach dla dzieci. A jak dowodzi wiele tytułów, są bardzo potrzebne. Oto najnowsza: "Wojna" norweskich autorów Gro Dahle i Kai Dahle Nyhus  w przekładzie Pawła Urbanika (Ene Due Rabe). Ta wojna to rozwód rodziców, dla małej Ingi oznacza koniec świata, koniec bezpieczeństwa, właśnie tytułową wojnę, która przyszła do jej domu. To książka ważna i dla dzieci i dla dorosłych, będzie ja można zdobyć w Alfabecie.

I jeszcze coś dla tych, którzy lubią labirynty, łamigłówki i zagadki. "Detektyw Pierre w labiryncie" (Nasza Księgarnia), książka w wielkim formacie z tysiącami szczegółów, z którymi musi sobie poradzić labiryntowy detektyw.