|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Literackie prezenty na Dzień Dziecka

Andrzej Rychlicki

Przed Dniem Dziecka w Alfabecie szansa na zdobycie ciekawych książek dla najmłodszych czytelników. Sięgamy do klasyki, proponujemy nowości.

Zaczynamy od książki, której pierwsze wydanie ukazało się w 1964 roku. Dzisiejsi dziadkowie na pewno doskonale pamiętają opowieść o chłopcu , który miał na imię Pinio, nie bardzo rósł, ale też nie znosił witaminowych tabletek podtykanych mu przez mamę. Karmił nimi swojego porcelanowego słonia, który w końcu zaczął przybierać i na wadze i nie mieścił sie na półce. "Proszę słonia" napisał Ludwik Jerzy Kern, a tę pierwsza wersje zilustrował Zbigniew Rychlicki. W programie posłuchamy jego syna, Andrzeja Rychlickiego, który opowie jak pracował znany grafik. Przypomnimy też fragment znakomitego filmu, który teraz będzie można obejrzeć na Krakowskim Festiwalu Filmowym. A do zdobycia książka wznowiona właśnie przez wydawnictwo Wilga.

Adam Wajrak

 

Gościem Alfabet będzie Adam Wajrak, przyrodnik, autor wielu edukacyjnych książek o zwierzętach. Tym razem poznamy jednego z jego przyjaciół. "Lolek" (Agora). to pies, który w dramatycznych okolicznościach trafił do domu Adama Wajraka. A opowieść o nim powinni przeczytać i dorośli i dzieci.

Na radiowej tablicy na facebooku znajdziecie zestaw znakomitych książek dla dzieci. Słuchacze polubili ten sposób zdobywania literackich nowości, przed Dniem Dziecka kolejna szansa.

Do słuchania mamy tym razem nowość wydawnictwa BUKA. Cudowna bajka muzyczna Marty Guśniowskiej z muzyką Piotra Nazaruka osi tytuł "Kraina Śpiochów" i pomoże wszystkim dzieciom, które mają kłopoty z zasypianiem.

 

Będzie też coś dla najnajów. Właśnie w wydawnictwie Insignis  ukazała się seria książek aktywizujących mistrza- francuskiego grafika i ilustratora Herve Tulleta. : „Gra cieni”, „Paluszkowa olimpiada”, „Ruszaj w drogę”, „Znajdź różnice” i „Zabawa w oczka”. Każda z nich rozwija wyobraźnię, pamięć wzrokową, zmysły dotyku i obserwacji oraz zdolność koncentracji.

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 3

Anna

Sobota, 27 maja 2017, 22:55

Dzień dobry. Bardzo proszę o Krainę spiochow. Może po wysluchaniu tej kolysanki oczka mojego synka zamian się okolo 21 a nie 23. Pozdrawia Mama Piotrusia

Odpowiedz

Mama i Krzyś

Sobota, 27 maja 2017, 17:06

Dzień dobry bardzo prosimy o jakaś fascynującą książkę dla 8letniego Krzysia. Pozdrawiamy serdecznie .

Odpowiedz

Babcia

Czwartek, 25 maja 2017, 20:59

Mam takie wydanie "Proszę słonia"! Pierwsze!

Odpowiedz