|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Do wspólnego czytania i oglądania

Martin Widmark, ulubiony autor wielu szwedzkich i polskich czytelników znowu w Krakowie! Będzie się z nim można spotkać w księgarni Bona już 21 maja. Tym razem przede wszystkim będzie opowiadać o książce "Tyczka w krainie szczęścia" i o serii, w której bohaterką jest Nelly Rapp. Te książki ukazują się nakładem wydawnictwa Mamania.
Alfabetowi Martin Widmark powiedział m. in. :
"Właściwie zacząłem pisać o Nelly Rapp, kiedy moja córka miała cztery lata. Zauważyłem wtedy, że mimo tradycji Pippi w książkach przygodowych brakuje dziewcząt, brakuje bohaterek. Wiem też , że w Szwecji czytają te serię i chłopcy i dziewczyny, na pewno dlatego, że taki jest ten tekst. Chłopcy spokojnie mogą się identyfikować z Nelly Rapp."


Rozmowa z autorem w Alfabecie, a do zdobycia książka Nelly Rapp i frankensteiniak" w przekładzie Karoliny Augustyniak.

Gościem Alfabetu będzie Aleksandra Krzanowska, znana przede wszystkim dzięki wydawnictwu Czerwony Konik. Tym razem wystąpi w roli ilustratorki. Opowie jakimi technikami pracuje, kim chciała zostać , kiedy była małą Olą i co o jej ilustracjach mówią jej własne dzieci. A do zdobycia dwie książki z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej.


W Alfabecie dwie znakomite, świeżutkie, przepiękne nowości. Od Wydawnictwa Literackiego "Historia Mademoiselle Oiseau" i dużo do czytania,  a od wydawnictwa Jacobsony "Znajdź nas! Woda, łąka, las" - dużo do oglądania!


W programie oczywiście recenzja młodej czytelniczki. Tamara Tocka będzie polecać książkę "Kocie kłopoty grzecznego psa" Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz..


Do słuchania tym razem fragment kolejnego audiobooka ze stworzonej przez Rafała Witka serii Bzik&Makówka przedstawiają: "Autograf za milion dolarów" (Story Box). Czyta Joanna Pach.

 

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0